brama garażowa

Na rynku obecnych jest wiele rodzajów bram garażowych. Różnią się od siebie parametrami technicznymi oraz przeznaczeniem. Wybierając odpowiednią bramę do swojego garażu, należy postawić sobie kilka pytań, między innymi odnośnie do dostępnego miejsca, bezpieczeństwa oraz ograniczeniu strat ciepła.  

Biorąc te czynniki pod uwagę, okazuje się, że jednym z najlepszych rozwiązań jest brama garażowa segmentowa. Jest ona zbudowana z segmentów o różnej długości, dzięki czemu łączy w sobie elastyczność, ale i również stabilność oraz solidność. Jakie są jeszcze jej zalety i dlaczego jest to tak popularny wybór?

Jaka powinna być brama garażowa?

Główną rolą bramy garażowej jest ochrona wnętrza garażu przed niepożądanymi osobami. W przypadku garażu połączonego z domem, ta ochrona dotyczy również wnętrza domu. W związku z tym brama garażowa powinna być solidnie wykonana oraz posiadać odpowiednią grubość. Dodatkową funkcją jest ograniczenie strat ciepła, co bywa niestety newralgicznym punktem wielu rodzajów bram. Termoizolacja bramy garażowej ma bezpośredni wpływ na rachunki za ogrzewania całego domostwa, dlatego warto na to zwrócić uwagę.

Ostatnim warunkiem, jaki powinna spełniać dobra brama garażowa to stosunkowo niewielkie rozmiary, ponieważ rzadko kiedy garaż i podjazd dysponuje miejscem na wielkie rozsuwane bramy. Nawet jeżeli miejsca jest dużo to i tak warto wybrać rozwiązanie, które nie posiada dużego zapotrzebowania na przestrzeń, gdyż ta się może jeszcze kiedyś przydać.

Dlaczego brama garażowa segmentowa?

Z bardzo prozaicznego powodu, ponieważ całkowicie spełnia wszystkie powyższe wymagania co czyni ją bardzo uniwersalną.

Konstrukcja

Konstrukcja tego rozwiązania sprawia, że mechanizm otwierający bramę przesuwa ją ku górze – pod sufit. Dzięki temu nie zajmuje cennego miejsca, ale też nie ogranicza szerokości otworu garażowego. Tego typu mechanizm pozwala na stosunkowo dużą grubość samej bramy, dzięki czemu jest bezpieczna, a także ogranicza straty temperatury w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych. Elastyczność oraz solidność umożliwia segmentowa budowa.

Możliwość dostosowania

Istotną kwestią jest również możliwość dopasowania tego rozwiązania do własnych potrzeb. Taką bramę można precyzyjnie dopasować do otworu garażowego w taki sposób, że nie będzie żadnych szczelin pomiędzy bramą o otworem. Dzięki temu jeszcze bardziej można ograniczyć straty ciepła. Dodatkową zaletą jest możliwość automatyzacji takiej bramy, przez umieszczenie mechanizmu, które będzie odpowiedzialny za jej otwieranie i zamykanie. Taki mechanizm może być uruchamiany zdalnie za pomocą pilota, ale i również za pomocą przełącznika na ścianie.

Estetyka

Brama garażowa segmentowa jest najpopularniejszym typem bram garażowych. W związku z tym na rynku jest obecnych wiele firm, które zajmują się produkcją tego rozwiązania. Firmy te prześcigają się w tworzeniu bram w coraz lepszej estetyce. Dlatego też bez problemu można znaleźć bramę, która nie dość, że będzie funkcjonalna to będzie również ładnie się komponowała z resztą domu. Dostępne są bramy z różnych materiałów, o różnej fakturze oraz wielu kolorach. Dzięki temu nie ma najmniejszego problemu z wybraniem idealnej bramy garażowej segmentowej.

Podsumowanie

Brama garażowa segmentowa nie bez powodu jest najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku. Jej funkcjonalność, uniwersalność oraz dostępne wzornictwo sprawiają, że jest to najbardziej oczywisty wybór podczas poszukiwania wymarzonej bramy garażowej.