Okna pcv dzwiękoszczelne

Hałas to dziś nieodłączny element życia. Występuje już nie tylko w samym centrum dużych miast, ale i nawet na ich obrzeżach i w mniejszych miejscowościach. Wszystko to wina coraz bardziej ruchliwych ulic, a także rożnego rodzaju fabryk czy innych, podobnych obiektów. W domu każdy marzy o tym, aby mieć ciszę. W końcu dom to miejsce, gdzie chciałoby się zrelaksować po trudnym dniu w pracy, odpocząć po intensywnym treningu czy po prostu posiedzieć z rodziną czy przyjaciółmi. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o to, by do domowego wnętrza dostawało się jak najmniej hałasu. Jak można to zrobić? Najlepiej stosując dźwiękoszczelne okna plastikowe.

Okna Wrocław – plastikowa stolarka okienna to obecnie najczęściej montowana stolarka okienna, zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach. Doskonale spełnia swoją rolę, bowiem jest energooszczędna, trwała, estetyczna i pasuje do każdego rodzaju wnętrza, zarówno zaaranżowanego w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Duże znaczenie ma również bardzo przystępna cena okien plastikowych – w końcu każdy chce dziś zaoszczędzić na stolarce okiennej, by móc wydać środki finansowe na inne rzeczy. Oknami dźwiękoszczelnymi powinni zainteresować się przede wszystkim właściciele domków czy mieszkań, które znajdują się w bliskiej odległości od ruchliwych ulic czy innych źródeł hałasu. Nie będą one potrzebne w domkach np. zlokalizowanych na wsi, gdzie hałas jest niewielki. Wówczas można zakupić okna o optymalnej dźwiękoszczelność.

Wszystko o izolacyjności akustycznej okien

Oczywiście warto mieć świadomość, że określenie dźwiękoszczelne okno PCV to tylko nazwa potoczna. W branży okiennej funkcjonuje określenie „izolacyjność akustyczna”. Jej odpowiednikiem w przypadku szczelności jest oczywiście izolacyjność termiczna, podawana jako współczynnik przenikania ciepła. Izolacyjność akustyczna (lub inaczej dźwiękowa) to właściwość przegrody, która opisuje jej zdolność do niwelowania przepływu fal dźwiękowych, a także wibracji i drgań. W przypadku stolarki okiennej oznaczana jest tako parametr Rw, zazwyczaj z dodatkowymi wskaźnikami C i Ctr. Ogólnie zasada jest prosta – im Rw wyższe, tym okno plastikowe jest bardziej dźwiękoszczelne, a co za tym idzie wnętrze domu jest cichsze. Standardowa wartość tego współczynnika to 30 dB. Okno plastikowe o takim Rw sprawdzi się jednak tylko w miejscach, w których hałas jest niewielki, np. na spokojnych przedmieściach. Jeśli jednak blisko domu czy mieszkania znajduje się ruchliwa ulica, lepiej zdecydować się na okna plastikowe o Rw na poziomie 40 dB lub nawet wyższym. Oczywiście sama izolacyjność akustyczna to nie wszystko. Trzeba też zwrócić uwagę na inne kwestie.

Okna dźwiękoszczelne – o czym pamiętać?

W przypadku dźwiękoszczelnych okien plastikowych bardzo ważny jest ich odpowiedni montaż. Zakup nawet najbardziej „cichego” okna nie sprawi, że spełni swoje zadanie, jeśli zostanie źle zamontowane. To samo tyczy się szczelności okna. Tylko fachowcy najlepiej będą poinformowani, jakie narzędzia i techniki montażu użyć, by domownicy mogli naprawdę skorzystać z oferowanych przez stolarkę parametrów.

Kolejna sprawa to klejenie szyby, które powinno być wykonane po całym obwodzie. To efektywna metoda, by okno skutecznie eliminowało niechciane dźwięki z zewnątrz. Nie można także zapomnieć o okuciach, które powinny być wysokiej jakości, by zapewnić dobre przyleganie okna do ościeżnicy, oraz o solidnych uszczelkach. Zawsze też należy pytać sprzedawców o izolacyjność akustyczną całego okna plastikowego. Dlaczego to tak ważne? Bowiem zdarza się, że sprzedawcy informują jedynie o izolacyjności dźwiękowej samej szyby zespolonej, a to nie jest wystarczająca informacja.

Nikt nie chciałby spędzać czasu w domu, w którym jest głośno. Dlatego warto zainwestować w plastikowe okna dźwiękoszczelne. Cisza w domu pozwoli na skuteczniejszy relaks, lepszą koncentrację i zapewni dobre samopoczucie. Zamów bezpłatną ofertę na okna PCV Wrocław.