moskitiery na okna

Każdy przyszły właściciel domku jednorodzinnego staje przed wieloma trudnymi wyborami. Jednym z nich jest podjęcie decyzji o montażu odpowiednich okien. Jeśli jednak przyjrzeć się obecnym na rynku rozwiązaniom, nie trudno oprzeć się wrażeniu, że najpopularniejszym produktem stały się okna PCV, czyli okna plastikowe. Dziś to już nie tylko stolarka okienna o białych, prostych ramach, to już zupełnie inne, nowoczesne wyroby, bardzo wytrzymałe, estetyczne i oferujące doskonałe parametry termoizolacyjne. By jednak okna PCV mogły spełnić swoją rolę, powinny nie tylko być odpowiednio dobrane, zobacz okna Wrocław. Doskonałym pomysłem jest ich wyposażenie w praktyczne akcesoria. Co może się przydać? Bez wątpienia użyteczna okaże się moskitiera okienna.

Moskitiery

Moskitiery przede wszystkim kojarzą się z ciepłymi krajami, gdzie owadów jest naprawdę mnóstwo. Jednak w Polsce w lecie także nie brakuje tych dokuczliwych stworzeń, dlatego warto się przed nimi skutecznie ochronić. Komary, muchy, kleszcze, to tylko część owadów, które zakłócają spokój podczas letnich dni. Jeśli komuś marzy się spędzanie czasu w salonie czy sypialni przy zapalonym świetle i otwartym oknie w upalny, wakacyjny wieczór, powinien skorzystać z moskitiery okiennej. Każde prostokątne okno PCV można w nią wyposażyć. Będzie ona szczególnie przydatna w domkach jednorodzinnych usytuowanych blisko jeziora czy lasu, ale i nie tylko. Przyda się także w mieście czy na miejskich peryferiach.

Rodzaje moskitier okiennych

Może się wydawać, że moskitiera okienna to prosty wyrób, który nie pozostawia zbyt wiele możliwości. A jednak nowoczesne moskitiery są bardzo różnorodne, więc każdy znajdzie wyrób dopasowany do swoich potrzeb. Jednak ich główna rola pozostaje taka sama – mają zabezpieczać wnętrze domu, np. sypialnię, przed dostaniem się do niej muszek, komarów, os i innych owadów. Mają formę siatki o różnej gęstości oczek i im jest gęstsza, tym lepiej chroni przed owadami, ale też gorzej przepuszcza powietrze z zewnątrz. Najczęściej moskitiery to wyroby z włókna szklanego czy nylonu, ale zakupić można także moskitiery aluminiowe. Jakie rodzaje moskitier można wyróżnić?

Moskitiera klejona

Okna PCV można wyposażyć w moskitierę klejoną. To najprostsze rozwiązanie. Taką moskitierę po prostu przykleja się do ościeżnicy okna dzięki specjalnej taśmie dwustronnej. Nie jest to jednak trwały i estetyczny wyrób. Podobnym produktem jest moskitiera mocowana na rzepy.

Moskitiera ramkowa

Jest bardzo popularnym produktem, który osadza się na specjalnej ramce, np. aluminiowej. Moskitiera ramkowa jest bardzo łatwa w montażu, który jest bezinwazyjny. Ramkę od moskitiery montuje się do ramy okiennej np. za pomocą uchwytów obrotowych. Kiedy mija lato, można bez problemu moskitierę ściągnąć, oczyścić i przechować na następny sezon. Właściciele domków jednorodzinnych i mieszkań często sięgają po moskitiery ramkowe ze względu na atrakcyjną cenę.

Moskitiera rolowana

To wyrób na stałe, który składa się z prowadnicy i mechanizmu sprężynowego. Przypomina tradycyjną roletę, ale ma postać siatki. Montuje się ją po zewnętrznej stronie okna PCV i jest bardzo praktyczna w przypadku okien dachowych. Jest to jednak nieco droższe rozwiązanie.

Moskitiera harmonijkowa

Tego rodzaju moskitiera do okien PCV ma dość charakterystyczną konstrukcję, bowiem można ją złożyć do harmonijki, jeśli nie jest używana. 

Jakie jeszcze mogą być moskitiery okienne?

Okna PCV mogą być wyposażone nie tylko w standardowe moskitiery. Obecnie na rynku znaleźć można także specjalne produkty antyalergiczne, które nie tylko chronią przed owadami, ale także przed pyłkami i świetnie sprawdzą się w pokojach alergików. Moskitiery mogą być także od razu zespolone z roletami, a nawet przeznaczone dla posiadaczy domowych pupili, np. psów. Wówczas moskitiery wykonane są z siatki aluminiowej lub stalowej, odpornej na działanie zwierzęcych pazurów.

Moskitiery na okna PCV

Obecnie okna PCV można bez żadnego problemu wyposażyć w praktyczne moskitiery. Stanowią niezwykle skuteczną barierę przed owadami, ale i pyłkami. Jeśli zainwestuje się w nieco droższe produkty, np. moskitiery ramkowe czy rolowane, wówczas uzyskuje się nie tylko funkcjonalną, ale i estetyczną osłonę. Zobacz również tanie okna dostępna na stronie okna PCV Wrocław!