Okna PCV Wrocław

Obecnie wiele mówi się o oknach plastikowych. To tego rodzaju wyroby najczęściej trafiają w otwory okienne zarówno w mieszkaniach, jak i w budynkach wolnostojących. Ciągle mówi się o korzyściach wynikających z posiadania takiej stolarki okiennej, ale i znajdą się tacy, którzy nieustannie rozpowszechniają nieprawdziwe informacje o oknach PCV. Bez wątpienia warto przyjrzeć się faktom i mitom o oknach plastikowych. Pozwoli to głębiej zapoznać się z tematem i ostatecznie podjąć świadomą decyzję. W końcu każdy pragnie posiadać nie tylko funkcjonalną stolarkę okienną, ale także taką, która będzie bezawaryjnie pracować przez wiele lat. Co warto wiedzieć o oknach PCV?

Okna plastikowe to synonim dobrej jakości w przystępnej cenie. Dlatego właśnie tak często okna PCV Wrocław wybiera się do salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego. Jednak osoby, które dokonują zakupu okien po raz pierwszy, często mają wiele wątpliwości. Niektórzy nie ufają sprzedawcom, którzy potrafią jedynie zachwalać produkt, natomiast niewiele mówią o jego mankamentach. Rozwiązanie jest jednak bardzo proste – wystarczy zasięgnąć informacji u innego źródła, a nie tylko u jednego, konkretnego producenta. Ze względu na to, że okna plastikowe to nie jedyne wyroby tego typu na rynku (dostępne są także okna drewniane i aluminiowe), narosło wokół nich kilka mitów. Warto się z nimi rozprawić, aby raz na zawsze pozbyć się obiekcji.

Tanie Okna PCV Wrocław

Poszukujesz rzetelnej i sprawdzonej firmy zajmującej się sprzedaż i montażem okien i drzwi? Okna PCV Wrocław specjalizuje się w energooszczędnych rozwiązaniach okienno-drzwiowych do domów jedno- i wielorodzinnych. W swojej ofercie posiada tanie okna PCV renomowanych i sprawdzonych producentów Aluplast oraz Schüco. Zamów bezpłatny pomiar, który jest gwarantowany na terenie całego Wrocławia, lub sprawdź ofertę na okna i drzwi wraz z fachowym montażem.

Czy okna PCV są toksyczne?

Zdecydowanie nie! Wiele osób obawia się zamontowania okien PCV w swoim domu ze względu na toksyczne substancje, które mogą się w nich znajdować. To mit, bowiem okna PCV przechodzą mnóstwo różnych kontroli, w tym są badane przez Państwowy Zakład Higieny, więc nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości, co do ich bezpieczeństwa dla zdrowia. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jeśli dojdzie do zapalenia okna, to dochodzi do wytwarzania się trujących substancji, ale dzięki temu, że pojawia się w międzyczasie nieprzyjemnych zapach, jest to sygnał dla domowników, że dzieje się coś niedobrego i trzeba zareagować. Ponadto okna plastikowe są naprawdę trudne do zapalenia, więc ryzyko pożaru jest właściwie znikome. Poza tym są to okna samogasnące, co tylko utwierdza w przekonaniu, że okna PCV to produkty w pełni bezpieczne dla użytkowników.

Czy kolor okien PCV żółknie z czasem?

Wśród przeciwników okien PCV panuje przekonanie, że stolarka ta ulega z czasem żółknięciu. Dotyczy to przede wszystkim ram w jasnych barwach, np. białych. Oczywiście do żółknięcia może dojść, ale tylko wtedy, gdy ktoś zaopatrzy się w wyroby kiepskiej jakości, od nieznanych producentów, u których nie dba się o prawidłowe przeprowadzanie procesów produkcyjnych. Okna PCV cenionych marek na pewno nie będą żółknąć! Specjaliści korzystają bowiem ze specjalnych stabilizatorów i innych substancji, dzięki którym uzyskuje się okna w pięknych i trwałych kolorach. Dlatego tak ważne jest, aby nie pokusić się na bardzo niską cenę okien, by zaoszczędzić. Taki wybór może doprowadzić do tego, że będzie trzeba przez lata męczyć się z nieestetycznymi wyrobami.

Czy okna plastikowe są naprawdę trwałe?

Wiele osób podaje w wątpliwość trwałość okien PCV. Wychwalają przy tym np. okna drewniane. Jednak dziś okna plastikowe to już nie produkty, które montowało się 5 czy 10 lat temu. Obecnie okna PCV charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i solidnością. W sklepach z branży okiennej można kupić okna, których trwałość jest nawet na 30 czy 50 lat! To doskonała wiadomość dla osób, którym marzą się okna PCV, które będzie można użytkować latami, bez obawy, że ulegną zniszczeniu czy wypaczeniu. Oczywiście by okna plastikowe zachowały swoje właściwości, warto je minimum raz w roku porządnie umyć, w tym wyczyścić szyby, ramy, uszczelki i nasmarować okucia.

Okna PCV to dziś rozwiązanie funkcjonalne, trwałe, energooszczędne i estetyczne. Nie warto wierzyć w mity na ich temat. Skuteczny i profesjonalny montaż okien plastikowych, a także ich prawidłowa eksploatacja i regularne czyszczenie sprawi, że będą służyły swoim właścicielom przez wiele lat.