Okna pcv Wrocław FIX

W domach montuje się bardzo różne rodzaje okien. Mogą to być standardowe okna rozwierno-uchylne czy okna przesuwne, bardzo popularne w przypadku okien tarasowych. Jednak to nie jedyne rozwiązania, które można zastosować w budynku mieszkalnym. Producenci stolarki okiennej oferują także inne możliwości, by każdy mógł dopasować okna do swoich potrzeb. Duży wybór okien to również szansa na stworzenie wnętrza o wymarzonym designie, które pozwoli na pełen relaks w domu i zapewni dobre samopoczucie, zobacz ofertę Okna PCV Wrocław. Wśród rodzajów okien, które obecne są w domach jednorodzinnych, wymienić można okna PCV typu FIX. Czym jest ta stolarka okienna i dlaczego w niektórych przypadkach warto z niej skorzystać?

Okna PCV, czyli okna plastikowe, są coraz chętniej wybierane przez właścicieli domów wolnostojących i mieszkań. Są wytrzymałe, jakościowe, estetyczne, a do tego można je zakupić w przystępnej cenie. Okna PCV to różnorodne wyroby, a wśród nich dostępne są tzw. FIX-y. Niektórym ta nazwa może wydawać się obca, jednak tak naprawdę okna PCV typu FIX to nic innego jak okna nieotwierane. Czasami używa się w odniesieniu do nich określenia „stałoszklone” czy po prostu „stałe”. Okna tego rodzaju są bardzo praktyczne, jeśli zastosuje się je świadomie i w odpowiednim miejscu.

Zalety nieotwieranych okien PCV

Okna PCV, a właściwie każde okno, od razu kojarzy się z produktem otwieranym, dlatego trudno wyobrazić sobie, że w domu można także zastosować okna stałe. A jednak FIX-y mają swoje zalety, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim ich dużym atutem jest cena. Okna PCV nieotwierane są zdecydowanie tańsze od okien otwieranych o takiej samej wielkości. Ich cena może być niższa nawet o połowę! To dobra wiadomość dla osób, którym marzą się duże przeszklenia. Wówczas warto połączyć okna nieotwierane z oknami otwieranymi, dzięki czemu stworzy się nie tylko bardzo estetyczną powierzchnię, ale także praktyczną, bowiem okna otwierane pozwolą z jednej strony ułatwić czyszczenie okien, z drugiej zapewnią odpowiednią wentylację

FIX-y to nie tylko produkty w dobrej cenie. Są bardzo uniwersalne, bowiem sprawdzą się nie tylko w salonie, ale też w garażu, pralni czy innym pomieszczeniu gospodarczym. Dzięki FIX-om do danego pokoju dostaje się więcej światła, ale to nie wszystko. Okna PCV nieotwierane to także skuteczniejsza ochrona przed włamaniami. W tego rodzaju rozwiązaniach szyba jest wklejona bezpośrednio w ramę, a więc złodziejowi będzie trudniej takie okno sforsować. Jeśli jeszcze zastosuje się szyby antywłamaniowe, wówczas można być w pełni spokojnym o swoje bezpieczeństwo i pozostałych domowników. Warto także zwrócić uwagę na łatwość konserwacji takiej plastikowej stolarki okiennej. FIX-y nie mają okuć czy uszczelek, więc nie trzeba dbać o ich prawidłową pielęgnację. To spore udogodnienie zwłaszcza dla tych osób, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu.

Wady nieotwieranych okien PCV

Oczywiście okna PCV typu FIX nie sprawdzą się wszędzie. Zdecydowanie są odradzane w mieszkaniach na piętrze, bowiem nie będzie wówczas możliwości ich czyszczenia. Ponadto należy pamiętać, że okna stałe nie pozwalają na wentylację. Oznacza to, że do zamontowania takich okien nie powinno dochodzić w pomieszczeniach o kiepskim czy niewystarczającym przepływie powietrza z zewnątrz.

Okna PCV Wrocław FIX

Okna PCV stałe, czyli FIX-y, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Wspaniale pomagają doświetlać pomieszczenia, np. w połączeniu z oknami otwieranymi. Ponadto mogą pełnić rolę świetlika, który także dostarczy do poddasza czy danego pokoju więcej promieni słonecznych. Dzięki temu, że mogą mieć węższą ramę, pozwalają na naprawdę duże i atrakcyjne wizualnie przeszklenia, które wspaniale będą się prezentować np. w nowoczesnym budownictwie. Zawsze należy jednak montować takie okna z rozmysłem, np. na piętrze zastosowanie wyłącznie okien stałych to kiepski pomysł, bowiem nie będzie można wietrzyć pomieszczeń, a do tego mocno utrudniona, a czasami wręcz niemożliwa, będzie pielęgnacja tego rodzaju stolarki. Jeśli jednak FIX-y zainstaluje się mądrze, będzie można cieszyć się doskonale doświetlonymi, jasnymi wnętrzami. Zobacz wszystkie okna PCV Wrocław.